עורכת דין מירי נחשונוב כאן בשבילכם!
חייגו 050-42-28-004
FacebookYoutube

ראיונות ושימועים לבני זוג במשרד הפנים

לאחר שמוגשת למשרד הפנים בקשה להסדרת מעמד בן/ת זוג אזרחית זרה, עם כל המסמכים והתעודות הנדרשות, יערכו לבני הזוג ראיונות. למעשה כל אחד מבני הזוג יכנס לראיון בנפרד וישאל שאלות רבות ומגוונות על עצמו ועל עברו. המטרה של משרד הפנים היא למצוא סתירות בראיונות. כלומר, שעל אותה שאלה יענו בני הזוג תשובות לא תואמות.

לא כל כך קשה למשרד הפנים למצוא סתירות בראיונות, ובקשות רבות מאוד נדחות על בסיס הנימוק כי לא הוכחה כנות הקשר בשל סתירות בראיונות.

במהלך הראיון, שנראה ונשמע ממש כמו חקירה, נשאלות שאלות רבות, לדוגמא: שאלות לגבי שגרת היום יום, פרטים לגבי בני המשפחה של הצד השני, מקומות עבודה נוכחיים וקודמים, נסיבות ההיכרות של בני הזוג, אירועיםמשפחתיים שנכחו בהם, שאלות מפורטות על חייו של בן הזוג טרם ההיכרות וכו׳

במידה ואחד מבני הזוג לא דובר עברית, יש לדרוש כי המראיין ידבר את שפתו, או שמשרד הפנים יביא מתורגמן.

פעמים רבות מגיעים אלי זוגות לאחר שדחו את בקשתם בשל סתירות בראיונות, על מנת שאייצג אותם בהליך של ערר מול משרד הפנים או עתירה לבית המשפט, ולאחר שאני מבררת עמם ממה נבעו הסתירות, מתברר פעמים רבות כיהתשובה שנרשמה למעשה על ידי המראיינת אינה התשובה המדוייקת שענה המרואיין. לדוגמא: פעמים רבות אני נתקלת בזוגות אשר מכירים דרך ״אודנוקלסניקי״ , שהינה למעשה רשת חברתית ברוסית, ממש כמו פייסבוק.

אך נרשם על ידי המראיינת כי בני הזוג הכירו דרך ״אתר הכרויות״. ואז נשאל/ת בן/ת הזוג הזר/ה מדוע נרשמו לאתר היכרויות? האם נרשמת על מנת להכיר בן/ת זוג ישראלי/ת במטרה להשאר בארץ? יש משמעויות מאוד חשובות לסוגייה: האםהכירו באמצעות רשת חברתית או באמצעות אתר היכרויות! לכן, חשוב מאוד כי התשובה שענה המרואיין תרשם באופן מדוייק, ולא על פי הבנת המראיין. בנוסף, פעמים רבות אני נתקלת במקרים שהלקוחות מוכנים להישבע שהתשובהשנכתבה היא לא התשובה אותה הם ענו, או שלמעשה התכוונו להסביר באופן אחר את אשר נשאלו.

לכן, על מנת להימנע מראש מסיבוכים כאלה ואחרים, אני ממליצה לכל אותם מגישי הבקשה כי עורך דין מטעמם יהיה נוכח במהלך הראיונות. נוכחות העורך דין מראש תשנה את גישת המראיין וכן תגרום לכך שכל תשובה מטעםהמרואיין תכתב בדיוק כמו שהיא על ידי המראיין. גם העובדה כי עורך הדין כותב גם בעצמו את תשובות המרואיין במהלך הראיון תוביל את המראיין לדייק בכתיבתו. בנוסף, בראיונות רבים הנערכים ללקוחות שלי אני נוהגת להתערב ועלידי כך מונעת בעיות עתידיות.

בנוסף, אני נוהגת לערוך לבני הזוג סימולציות במשרדי טרם הראיון במשרד הפנים, כך למעשה בני הזוג מוכנים לסיטואציה ולסוג השאלות אותם הם ישאלו וגם סף ההתרגשות יורד כתוצאה מכך.

אשר על כן, מומלץ להתייעץ עם עורך דין אשר מתמחה בתחום ואשר יש לו נסיון בתיקים מסוג זה, על מנת להמנע מבעיות עתידיו.
 


עורכת דין משרד הפנים - מירי נחשונוב.
הגירה משרד הפנים
הסדרת מעמד בן/בת זוג
חייגו 050-42-28-004
או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם:

עורכת דין משרד הפנים - מירי נחשונוב. הגירה משרד הפנים הסדרת מעמד בן/בת זוג
חייגו 050-42-28-004 או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם: