עורכת דין מירי נחשונוב כאן בשבילכם!
חייגו 050-42-28-004
FacebookYoutube

הפסקת תהליך מדורג בשל אלימות מצד בן הזוג הישראלי

הכל נשאר במשפחה? נשים מהגרות אשר סובלות מאלימות מצד בעליהן הישראליים

האפשרות להסדיר מעמד בני זוג זרים מכוח הנישואין לאזרחים ישראלים מוסדרת בחוק האזרחות ובנהלים הרלוונטיים של רשות האוכלוסין וההגירה. האפשרות הזו נועדה למנוע מצב לפיו ישראלי נאלץ לבחור בין ארצו לבין זוגיותו ועל מנת שלא לפרק תאים משפחתיים בשל אזרחויות שונות.

לאחר שמשרד הפנים משתכנע בכנות הקשר בין בני הזוג ולאחר שבני הזוג עמדו בכל יתר התנאים, הם מתחילים בתהליך מדורג הנפרס על פני מס' שנים, במהלכן בני הזוג הזרים נמצאים במעמד ארעי בלבד. רק בסוף התהליך ובמידה והוכחה כנות הקשר, בן הזוג הזר מקבל מעמד של אזרח/תושבות קבע.

ההליך המדורג יופסק במקרה שבני הזוג נפרדים.

לצערי, קיימת תופעה רחבת היקף של אלימות קשה גם בקרב בני זוג הנמצאים בתהליך המדורג. נשים רבות פונות אל משרדי ומספרות לי כי הן סובלות מאלימות והתעללות מצד בעליהן, וכי הן לא עוזבות את בעליהן כי חוששות שמשרד הפנים יגרש אותן.

נשים אלה סובלות מסחיטה ואיומים מצד בעליהן הנוהג בהן באלימות קשה מנשוא.

חשוב מאוד שכל אותן הנשים תדענה כי קיים נוהל לטיפול בהפסקת התהליך המדורג כתוצאה מאלימות מצד בן הזוג הישראלי. הנוהל הינו תוצאה ישירה של התופעה הרחבה שחוקי ההגירה הפכו לכי סחיטה בידי בני הבעל האלים. הנועד נועד לעודד נשים נפגעות אלימות לשבור את השתיקה.

על פי הנוהל, ניתן בהתקיים תנאים מסוימים (כגון: זמן שהייה בארץ, ילדים משותפים, זיקה לארץ וכו') ולאחר שתוכח האלימות, למנוע גירוש בת הזוג הזרה ולהסדיר מעמדה מטעמים הומניטריים.

אני קוראת לכל אותן נשים, לצאת ממעגל האלימות והסבל, לאזור אומץ, לדווח ולפנות לקבלת טיפול מתאים, ברשויות הרווחה, להתלונן במשטרה, לקבל ייעוץ משפטי וכו'.
 


עורכת דין משרד הפנים - מירי נחשונוב.
הגירה משרד הפנים
הסדרת מעמד בן/בת זוג
חייגו 050-42-28-004
או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם:

עורכת דין משרד הפנים - מירי נחשונוב. הגירה משרד הפנים הסדרת מעמד בן/בת זוג
חייגו 050-42-28-004 או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם: