עורכת דין מירי נחשונוב כאן בשבילכם!
חייגו 050-42-28-004
FacebookYoutube

הסדרת מעמד בן/בת זוג זרים

כיצד מסדירים מעמד של בן זוג בעל אזרחות זרה?
התאהבת באזרח זר במהלך טיול בחו"ל? התאהבת בעובדת זרה ? או אולי התאהבת בתייר שהגיע לארץ לטייל?

רוב האזרחים הישראלים שבני זוגם הינם בעלי אזרחות זרה, מעוניינים לחיות יחד בארץ ישראל. כיצד ניתן להסדיר מעמד בישראל לבן זוג זר שאינו יהודי? תהליך הסדרת המעמד הינו ארוך ומורכב והוא מתנהל מול משרד הפנים. אך אל דאגה, להלן מדריך מקוצר שיעשה לך סדר בבלאגן.

בני זוג אשר מעוניינים לחיות יחד בארץ ישראל, ואף להקים משפחה בארץ, צריכים להגיש בקשה להסדרת מעמדו של בן הזוג הזר למשרד הפנים באזור המגורים של בן הזוג הישראלי. משרד הפנים מאוד מקשה על הזוגות "המעורבים" ורבים אף מתייאשים ומוותרים, בקשתם מסורבת על ידי משרד הפנים, ובן הזוג הזר נאלץ לחזור למדינתו, מה שמביא בדרך כלל את בני הזוג להיפרד.

משרד הפנים פועל בהתאם לנהלים לפיהם יש לערוך בקשה מתאימה בצירוף מסמכים שונים הכוללים בין היתר תעודות אותן יש להוציא ברשויות המתאימות בארץ הזרה של בן הזוג הזר ולאמת אותם באמצעות חותמת אפוסטיל.

על בני הזוג להוכיח את כנות הקשר, כלומר שהיחסים ביניהם אינם פיקטיביים. זאת ניתן להוכיח באמצעות תמונות משותפות, תצהירים של בני משפחה וחברים אשר יכולים להעיד על כנות הקשר, הוכחות כיצד ניהלו קשר ב"שלט רחוק" או לחילופין כיצד ניהלו משק בית משותף.

כמו כן, כנות הקשר נבחנת באמצעות ראיונות אישיים אשר נערכים על ידי נציגי משרד הפנים לבני הזוג כל אחד בנפרד, ובמהלכם נבחנים בני הזוג באמצעות שאלות היורדות עד לפסים מאוד אינטימיים, מומלץ להיערך בהתאם לפני הראיונות.

במידה ובני הזוג צלחו את השלב הראשוני, ובקשתם מאושרת. מתחיל תהליך המכונה "תהליך מדורג". תהליך זה נפרס על פני כ- 4.5 שנים לבני זוג נשואים, וכ- 7 שנים לבני זוג ידועים בציבור. במהלך התהליך המדורג ניתנות לבן הזוג הזר אשרות שהייה זמניות אשר אותן יש לחדש מידי שנה. במהלך כל התהליך המדורג נבחנים בני הזוג בין היתר בעניין כנות הקשר וכן האם מרכז חייהם הינו בארץ ישראל.

עורכת דין מירי נחשונוב מלווה זוגות רבים בתהליך המורכב והארוך מרגע עריכת הבקשה ואיסוף המסמכים ועד להשגת היעד, כל זאת ביעילות, מקצועיות, ליווי צמוד ויחס אישי.

במטרה לחסוך את כל הדאגות, כאבי הראש, על מנת שלא תצאו ממשרד הפנים מותשים ומיואשים,  ועל מנת שלא ללכת לאיבוד בסבך הבירוקרטיה, מומלץ לפנות לייעוץ וליווי משפטי מתאים.
 


עורכת דין משרד הפנים - מירי נחשונוב.
הגירה משרד הפנים
הסדרת מעמד בן/בת זוג
חייגו 050-42-28-004
או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם:

עורכת דין משרד הפנים - מירי נחשונוב. הגירה משרד הפנים הסדרת מעמד בן/בת זוג
חייגו 050-42-28-004 או מלאו פרטיכם ונחזור בהקדם: